(Magyar Úszó Szövetség – Magyar úszóválogatott, Facebook)

Mint ahogy arról már beszámoltunk, a fedett pályás úszóprogramok szombaton véget értek a Duna Arénában, azonban az úszás szerelmesei e héten sem maradtak, illetve maradnak programok nélkül.

Vasárnap elindultak a nyílt vízi úszás programjai a Lupa-tavon, és az első nap azonnal egy hatalmas hazai sikert hozott. A Rohács Réka, Olasz Anna, Betlehem Dávid és Rasovszky Kristóf által alkotott  4×1500 méteres gyorsváltónk másodikként ért célba. Ezzel az eredménnyel történelmi sikert értek el.

Az úszást Rohács Réka kezdte meg, akit a 8. helyen váltott Olasz Anna. Annát a 9. helyen váltotta a 19 éves Betlehem Dávid, aki az első helyre hozta fel váltónkat. Végül Rasovszky Kristóf 1500 métere következett és bizony nem volt egyszerű dolga, hiszen a világ legjobb 1500-as úszóitól kellett megvédenie a pozícióját. Kristóf a német olimpiai bajnok Florian Wellbrock és az olasz háromszoros világbajnok Gregorio Paltrinieri párosával érkezett a hajrába. Wellbrock nagyot robbantva megnyerte a számot, azonban Rasovszky és Paltrinieri egyszerre csaptak a célba. A nyolc percen át elemzett célfotó szerencsénkre a mi javunkra ítélte az ezüstöt.

Ez az érem Milák Kristóf 200 és 100 méter pillangón szerzett aranyai után, a harmadik magyar érem az idei világbajnokságon.

A nyílt vízi programok második napján újfent négy magyar sportolónak szoríthattunk.  Ezúttal azonban nem egymást segítve, hanem egymás ellen mérettetek meg. Rasovszky Kristóf és Betlehem Dávid 5 kilométeren, Rohács Réka és Balogh Vivien pedig női 5 kilométeren álltak rajthoz.

Közülük talán Rasovszky Kristófban bízhattunk a legjobban, hiszen 2019-ben a kvangdzsui világbajnokságon ő állhatott fel a dobogó legfelső fokára. A címvédő sajnos nagyon gyengén kezdett, az első 500 méteren már több mint 24 másodperccel volt elmaradva az élen úszóktól. Féltávnál félperces hátránya volt Rasovszkynak, aki ekkortájt a 10. helyen úszott. Betlehem Dávid közvetlenül utána a 11. helyen követte. A hajrára mindketten beerősítettek, azonban az élbolyt nem volt esélyük utolérni. Végül Betlehem Rasovszkyt is megelőzve a 7. helyen ért célba, míg Kristóf a 9. helyen végzett.  Rasovszky Kristófot és Betlehem Dávidot legközelebb a szerdai 10 kilométeres távon láthatjuk vízbe ugrani.

A hölgyek 5 kilométeres versenyén Rohács Réka élete legjobb eredményével a 15. helyen végzett. Balog Vivien pedig az első felnőtt világbajnokságán az előkelő 24. helyen ért célba. Az eredménnyel mindkét lány elégedett volt és mindketten pozitív állnak elébe a soron következő megmérettetésnek.

Vivient legközelebb a szerdai 10 kilométeres versenyen, míg Rékát a csütörtöki 25 kilométeres versenyen láthatjuk rajthoz állni.

Ma este a magyar férfi vízilabda-válogatott mérkőzése következne, azonban mivel a fiúk egyenesen bejutottak a legjobb nyolcba, ma pihenőnapjuk van. Magyarország a legjobb négybe jutásért, szerdán este 21:00-tól az Olaszország–Ausztrália mérkőzés győztesével mérkőzik majd meg. Holnap este pedig a lányainkat láthatjuk harcba szállni a negyeddöntőben, Ausztrália ellenében.

Kövessék élőben a mérkőzést az M4 sport tévécsatornán és olvassák a Felvidék.ma írásos összefoglalóját. Hajrá magyarok!