32153

Két előkészületi mérkőzést is játszott a tavaszi szezonra készülő rimaszombati csapat a hétvégén.

Január 27-én pénteken délután az OTP Bank Ligában 5. helyen telelő Diósgyőr otthonában szenvedtek 3:0-as vereséget, míg másnap, szombaton délelőtt pedig a közép-szlovákiai régióbajnokságban szereplő TJ Kalínovo együttesét győzték le 2:0 arányban.

Rimaszombati VSK – TJ Baník Kalinovo 2:0 (0:0)
Rimaszombat, műfüves pálya
Vezette: Koós – Pocklan, Pataki
Rimaszombati VSK: Kostolanský (Michálek) – Migaľa, Rubint, Hrabáč, Morháč – Köböl (Rubint), Vargic (Kaško) – Le Liang (Obročník), Pisarik (Pohorelec), Uličný (Siheľský)- Oroševič (Ujec)
Gólszerzők: Migaľa, Pohorelec

A szombaton pályára lépő tizennyolc játékos közül nyolcan szerepeltek az őszi keretből, hárman pedig az ifiből – Uličný, Rubint és Michálek. A többi hét játékos egyelőre próbajátékon szerepel: Igor Hrabáč Dunaszerdahelyről, a cseh Milan Ujec (SK Hlavice) ,a szerb Nikola Oroševič, Emil Le Lling és Köböl Máté ősszel Füleken játszottak, Tomáš Pohorelec Hriňováról, valamint Kaško Attila Királyhelmecről.
Az első játékrészben nem láthatott gólt a műfüves pálya szélén fagyoskodó közönség. A hazaiak sokáig nem tudták feltörni a vendégek védelmét, sok helyzetet dolgoztak ugyan ki, de ezek rendre megakadtak az ellenfél tizenhatosa előtt, vagy a kálnóiak kapusa hárított remek érzékkel.
A második félidőben aztán megtört a jég, a kék-fehérek végig fölényben futballoztak, főleg a jobb oldalon Migaľa okozott sok veszélyt a felfutásaival. A mérkőzés első találata is az ő nevéhez fűződik: a 78. percben egy jobb oldalon végigfutó remek támadás végén a fiatal játékos egy igazítás után, 19 méterről a bal felsőbe lőtt úgy, hogy az erős labda a kapus kezét is érintette. (1:0)
Néhány perccel később a bal oldalon egy tizenhatos előtt eladott labdára Morháč csapott le, becselezte magát a tizenhatosba, majd a laposan belőtt labdáját Pohorelec belsővel 5 méterről a kapuba pörgette, beállítva ezzel a végeredményt. (2:0)
A hazaiak legközelebb január 31-én, kedden 14,30 órakor hazai pályán a közép-szlovákiai régióbajnokság egy másik csapatát, a CSM Tisovec együttesét fogadják.

Forrás: rimafoci.webnode.hu