Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma

A válogatott szünetben sem maradtak foci nélkül a dunaszerdahelyi gárda drukkerei: a DAC a Sepsi OSK csapatát fogadta a MOL Arénában felkészülési mérkőzésen.  Az 5674 néző fergeteges hangulatot teremtett a lelátókon egy olyan mérkőzésen, ahol teljesen mindegy volt, hogy ki szerzi meg a győzelmet, a lényeg: a magyar összetartozás.

A bevonulás alatt az YBS Fanklub által megszervezett koreográfia borította piros-fehér-zöld ködbe a B lelátót. A kifeszített molinó szövege a két szurkológárda összetartozását sugallta:

„Nem határon túli magyarok vagyunk, hanem határtalanul magyarok”.

Peter Hyballa csapatából kulcsemberek hiányoztak, válogatottbéli kötelességüknek tettek eleget, így a sárga-kék csapatban nagyon sok fiatal kapott játéklehetőséget.

Peter Hyballa (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Az első félidőt a csallóközi gárda uralta, igaz, a vezetést a vendégek szerezték meg, de a negyvenharmadik percben Divkovic góljával kiegyenlítettek a dunaszerdahelyiek, így döntetlennel zárták az első félidőt.

A második játékrésznek a hazaiak több cserével vágtak neki, látható volt, hogy Hyballa mindenkinek lehetőséget szeretett volna adni. A Sepsi gárda az ötvenötödik és hatvanegyedik percben szerzett góljával már 1:3-ra vezetett. A hazai és a vendégszurkolók torkából egyformán szólt a Hajrá DAC és Hajrá Sepsi rigmus.

Divkovic a labdával (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A nyolcvanadik percben a vendégek számára fenntartott szektorból a Sepsi drukkerei átjöttek a hazai B-középbe, összekötve azt, ami összetartozik.

A nyolcvanhatodik percben még büntetőhöz jutott a csallóközi csapat és Baumgartner a labdát a hálóba vágva kialakította a mérkőzés végeredményét. DAC – OSK 2:3, viszont ami ennél sokkal fontosabb, hogy a két magyar együttes és szurkolótáboruk megmutatta, miért is jó magyarnak lenni, nemcsak a futball iránti szeretet köti őket össze, hanem magyarságuk is.

Nemcsak a szenvedély határtalan, hanem a magyarság is, ezért a Székely himnusz éneklésével búcsúztak a vendég együttestől.

Egy hét múlva az őszi idény utolsó hazai mérkőzésén a DAC a Trencsén csapatát fogadja majd otthonában.

Zászlók… (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

FC DAC: Slancík (Macej, a szünetben) – Záhumensky, Huk (Pastorek, a szünetben, helyette Domonkos, 72.), Kone (Melinisin, 72.), Simcák – Aluku, Vida M. (Bajic, a szünetben) – Tretyakov (Cani, 72.), Nagy L. (Kelemen, 81.), Vida K. (Baumgartner, a szünetben) – Divkovic

Sepsi OSK: Fejér (Niczuly, a szünetben) – Draghici (Veress, 78.), Ursu, Jovanovic, Dodoi – Karnickij, Velev – Nouvier, Tandia (Chirila, 84.), Prosser (Vasvari, 57.) – Hadnagy (Hamed, 57.)

Gólszerző: Divkovic (43.), Baumgartner (86. – 11-esből), ill. Prosser (10.), Hadnagy (55.), Tandia