Kalmár megszerzi a vezetést (fotó: HA/Felvidék.ma)

Négy hónap szünet után az utolsó előtti hazai pályán lejátszott mérkőzésen, igazi hangulatos rangadón, a nézők nagy örömére, az örök riválist, a Slovant fogadta a DAC, a Fortuna Liga rájátszásának 3. fordulójában. Nem sikerült a győzelem, de nagy volt az ünneplés Dunaszerdahelyen.

A MOL Arénába a korlátozások óta a játékosok most először fél ház, azaz maximálisan 6530 szurkoló előtt léptek pályára. Az idényt illetően a hazai klub a tabella második helyének a megszerzését tűzte ki célul, ám ehhez három győztes mérkőzésre lesz szükségük.

Persze a várakozás feszültsége volt a legintenzívebb érzés, amikor végre felharsantak a Nélküled kezdő akkordjai és a szurkolók együtt énekelhettek. Pörögtek a zászlók, zengett a magyarok himnusza, és sárga – kék füstben pompázott a stadion.

Hosszú idő után újra (fotó: HA/Felvidék.ma)

Átütő erővel biztatta a B-közép a hazai csapatot, akik nagy kedvvel és bizonyítási vággyal futballoztak. A DAC játékában szervezettséget és bátrabb játékstílust lehetett felfedezni, ám ugyanakkor a pontatlanságok miatt az alapvonalon álló Storck az elégedetlenségét fejezte ki.

A 13. percben Kalmár került tiszta helyzetbe, lövése lehetett volna erősebb, így a kapus hárított. Ám nem kellett sokáig várni az ünneplésre. A 17. percben Divković sarokrúgásból befelé csavaradó labdát Kalmár már a halóba helyezte. (FC DAC- Slovan 1:0)

Szinte lehetetlennek tűnt, amikor alig négy percen belül egy szöktetést kihasználva Medved kiegyenlített a Slovannak. (FC DAC- Slovan 1:1)

Forrtak az indulatok a pályán és a nézőtéren is. Sok szabálytalanság történt mind két oldalról. A lassuló iram ellenére mindkét csapat megszerezhette volna a vezetést. Bednár sérülése miatt Malý kapott bemutatkozási lehetőséget Storcktól. Az utolsó percben kezdeményezőbb volt a DAC, mégis olyan hatást keltettek a kapu elé érve, mintha tanácstalanok lettek volna, ki legyen a befejező játékos.

Alig ocsúdtunk fel a második félidőt indító sípszó után, amikor Schäfer által tiszta helyzetből kétszer lett megkínálva a Slovan kapusa, de mindkettő lövést hárítani tudta. Küzdelmes percek következtek, Jedlička bravúrjára többször is szükség volt, az eredmény megtartásához.

„Varázsolj nekünk valami szépet!” – énekelték a szurkolók és mind Davis remek labdaszerzései illetve Divković kapura törései is szemet gyönyörködtetőek, de eredménytelenek voltak.

Láthattunk összjátékot, egymás játékba hozását, igazságtalannak vélt vagy valós bírói döntéseket, a kedélyek csillapítását, egyszóval a mérkőzés végére, mint egy szokásos DAC – Slovanon megérkezett a cirkusz. A DAC kizökkent a tempójából és a 82. percben a Slovan megszerezte a vezetést. A lefújás előtt pedig a harmadik találatukat is belőtték a MOL Arénában. (FC DAC- Slovan 1:3)

FC DAC 1904 – ŠK Slovan 1:3 (Fotó: HA, Felvidék.ma)