A gólszerző és tizenegyesölő... (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A már szlovák bajnokot, a Slovant fogadta az FC DAC Dunaszerdahelyen a MOL Arénában. Óriási harcban, érzelmektől túlfűtött mérkőzésen legyőzte a sárga-kék csapat a pozsonyi örök riválist. A mérkőzés hőse Jedlička, a DAC kapusa volt, aki büntetőt hárítva őrizte meg a csapat vezetését.

A teljes bajnoksági idényben veretlen fővárosi csapat már bajnokként érkezett a MOL Arénába. A sárga-kékek célja nem kisebb volt, mint a hazai pályán megtörni a Slovan veretlenségi sorozatát, illetve megőrizni és folytatni a saját, három mérkőzés óta tartó nyerő szériáját.

A mérkőzés, az 58. örökrangadó hagyományosan nagyszámú érdeklődőt vonzott, telt ház fogadta a pályára érkező csapatokat. S bár a hangosbemondó az első perctől sportszerű szurkolásra biztatta a hazai szurkolókat, ismét nem ők voltak a provokátorok. Hiszen

a vendégszektort elfoglaló slovanista drukkerek első hangosabb rigmusai már a megszokott, magyarellenes szidalmak voltak.

Rögtön az ötödik percben Šporar egy távolabbi lövéssel megkínálta Jedlička kapuját, ám a kapufa megmentette a sárga-kékeket. A válasz sem maradt el, Greif azonban magabiztosan fogta Davis középre érkező labdáját. A pozsonyiak több helyzetben megszorongatták a hazaiakat, akik egyelőre állták a támadásokat. Kicsit agresszívebb futballra lett volna szükség a DAC támadói részéről. Vida Kristopher dolgozott a legtöbbet, Čmelíknek volt pár remek felszabadítása, mégsem lehetett az átütő erőt érezni a dunaszerdahelyi csapat részéről. A tizenhatoson felálló Slovan-védőfallal nem tudtak mit kezdeni. A szurkolótábor olykor tűzbe jött, és hangosabban biztatta a csallóközi gárdát, ám mint a játék, ez sem volt mindig átütő.

Kone könnyelműséggel eladott labdájával a félpályáról kitörő három Slovan játékos tisztán vezette a labdát Jedlička kapujára. Szinte esélytelen volt, hogy védeni tudja, s nem is volt rá szükség, mert mikor már mindenki a hálóban látta a labdát és a Slovan vezetését elkönyvelte egy pillanat alatt, akkor Moha az óriási helyzetet kihagyva, a kapu mellé lőtte a labdát! Így az első félidő eredménye FC DAC-Slovan 0:0.

A második félidőt kettős cserével indította a DAC. Satkával a védelmet, Herccel a középpályát erősítette Hyballa. A 15 perc szünet alatt feltüzelt játékosok óriási rohammal indultak bele a támadásokba. Meg is zavarták a Slovant. Pontosak voltak a passzok, szép átadásokkal jutottak a Slovan kapuja közelébe,

Vida Máté és Divković átjátszották a vendégek védelmét, majd a beadott labdát Vida Kristopher lőtte a hálóba. Felrobbant a stadion, igazi öröm volt, szállt az ének. FC DAC-Slovan 1:0.

A gólszerző. Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma

Az öröm gyorsan elillant, amikor két percen belül 11-eshez jutott a Slovan és Kone-t piros lappal kiállította a játékvezető.

A DAC szurkolói azonban nem keseredtek el! Jedlička nevét skandálták és szinte önkívületben ugrott fel a 11 820 szurkoló, amikor a DAC kapusa kivédte a büntető rúgást!

Jedlička védése (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Az érzelmek és a hangulat a pályán és a lelátón is elszabadult. A dunaszerdahelyi játékosok megiramodtak, a pozsonyiak szabálytalanul védekeztek, kakaskodás, ápolás, sárga lap, mindez két perc alatt zajlott le a zöld gyepen. A szurkolók fütyültek, éltették a csapatot és rendületlenül hittek a győzelemben.

20 perc volt hátra és támadtak a sárga-kékek, érződött, hogy minden erejükkel harcoltak. Ám a Slovan nem hiába veretlen a bajnokságban, nagy energiákkal visszatámadtak és igyekeztek felőrölni a tíz játékossal futballozó DAC csapatát.

Parázs összecsapásokkal, indulatokkal játszott mindkét csapat. Közben még Hyballát is figyelmeztették a bírók és a mérkőzés hőse, Jedlička sem úszta meg sárga lap nélkül.

Hyballát is figyelmeztették a bírók. Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma

A 80. percben a tizenhatos előtt jutott szabadrúgáshoz a Slovan. A sorfalból felugró Čmelíket találta telibe a labda. Rövid ápolás után már csak az utolsó tíz perc következett, amit kivédekezett a Dunaszerdahely tíz, bajnokot verő hőse!

Állva tapsolt minden sárga-kék szurkoló, hihetetlen büszkeséggel számolva vissza a hosszabbítás másodperceit. Legyőzte a DAC a Slovant, másfél év után ismét itthon, a hazai arénában!

Varázslat történt Dunaszerdahelyen! Bizonyítva, hogy amit ennyi magyar ember szíve óhajt, Isten áldását, azt nem lehet felülírni egy törvény rendelkezésével.

Köszönet! Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma

Összeállítások:

DAC: Jedlička – Davis, Kone, Huk, Koštrna – Vida M., Kalmár, Ronan – Vida K., Divković, Čmelík

Slovan: Greif – Suchockij, Guzmics, Bajrić, Apau – Rabiu, Ljubičić, Moha, Dražić, Čavrić – Šporar