(Fotó: Calvin J Teológia Akadémia, facebook)

(FRISSÍTVE!) Tegnapi tragikus körülmények következtében, autóbalesetben elhunyt Tóth Árpád, a Garamvezekény-kisölvedi Református Társult Egyházközség lelkésze.

Mint a mai nap folyamán a reformata.sk honlapon kiadott gyászjelentésben olvasható: „Kedves Testvérek a Krisztus Jézusban! A hatalmas Isten akaratában megnyugodva és Lelke által vigasztalódva tudatjuk, hogy Tóth Árpád, a Garamvezekény-kisölvedi Református Társult Egyházközség lelkipásztora életének 46. esztendejében, 2020. szeptember 16-án tragikus körülmények következtében hazatért Teremtő Urához.

A lelkipásztor a Barsi Református Egyházmegye fent említett gyülekezetei mellett Oroszkán is folytatott szolgálatot.

Az oroszkai gyülekezetben jelentős történelmi lépések elindítója és közvetítője volt. Az elmúlt években portálunk is többször hírt adott az oroszkai közösségi terem és új templom felépítésének menetéről.

A templomépítő gyülekezet 2019. október 6-án szentelte fel az elkészült épületegyüttest. Az ünnepi alkalom kapcsán az alábbiakat mondta a gyülekezettel kapcsolatban:  „Új gyülekezet vagyunk, melynek még nincsenek nagy hagyományai, ám Istentől való megbízatásként sok mindenben részt veszünk.“

Mint hangsúlyozta: a mi gyülekezetünk nagyszívű, befogadó közösség.

A jelen sorok írója ugyan csak néhányszor beszélt a lelkipásztorral, ám mindegyik alkalommal kedvesség, szeretet és szívélyesség hatotta át a beszélgetéseket. Sugárzott belőle az öröm és a megbékélés.

Temetése 2020. szeptember 20-án (vasárnap), 15 órától lesz az oroszkai református templomban, majd az érsekkétyi temetőben helyezik végső nyugalomra.

Soli Deo Gloria