msk_rimaszombat

Súlyos vereséget szenvedett az MŠK Rimaszombat a II. labdarúgóliga 9. fordulójában.

II. liga labdarúgó-mérkőzés, Dolný Kubín, 428 néző. Játékvezető:Jaška. Asszisztensek: Chládek, Roszbeck. Gólszerzők: 10. Siman (11 m), 31. Lejko, 48. a 53. Podolský. Sárga lap: 10. Obročník Rimaszombat: Pulen – Migaľa, Zvara, Mravec (25. Rubint), Janec – Obročník – Siheľský (64. Pekár), Pisár (61. Vargic), Sedlák, Leško – Pisarik.

A mérkőzés túlnyomó részében a hazaiak játszottak fölényben, a vendégek többnyire védekezésre szorultak. Rögtön hazai góllal kezdődött a találkozó, a 10. percben Siman tizenegyesből talált be. Az igazi hidegzuhany a 31. percben érte a kék-fehéreket, amikor súlyos védelmi hiba után a vendéglátók Lejko találatával megszerezték második góljukat. Nagyon hamar eldőlni látszott a találkozó, mert a rimaszombatiak nem sok veszélyt tudtak teremteni a hazai kapu előtt.

A fordulást követően minden ott folytatódott, ahol abbamaradt, de a kiemelten izgalmas részre ezúttal sem kellett sokat várni: a 48. percben jöhetett a harmadik, s néhány perccel később pedig a negyedik hazai gól is. Mind a két gól Podolský nevéhez fűződik. A gól után belelendültek ugyan a vendégek, futószalagon vezették a támadásokat, a hazai védelem azonban jól állta a sarat.

A mérkőzés után egyre aktuálisabb a kérdés: milyen módon lehetne ezt a csapatot kilendíteni a gödörből, és elindítani fölfelé a táblázaton? Különben, még baj is lehet!