Zsolt atya és Gyuszi atya a 2020-as, egynapos ministráns olimpián (Kép: Berényi Kornélia archívuma)

Tizedik alkalommal rendezi meg a Jópásztor Alapítvány és a Pázmaneum Polgári Társulás a felvidéki ministránsok részére azt a találkozót, melyre augusztus 11. és 14. között kerül sor Szőgyénben.

Farkas Zsolt atya, a Jópásztor Alapítvány elnöke, a Pázmaneum elnökségi tagja, a szőgyéni római katolikus egyházközség plébánosa és segítői szervezik meg a már hagyományos találkozót, melyet tavaly a vírus okozta korlátozás egynapos együttlétre szűkített.
Az idei olimpia helyszíne a szőgyéni Csongrády Lajos Alapiskola épülete és udvara lesz.

Farkas Zsolt atya és Andrusko Gyula atya, a találkozó szervezői elmondták, nagy öröm számukra, hogy az idei évben – az előírt szabályok betartása mellett – ismét háromnapos lesz az olimpia, mely az elmúlt években mindig rangosra sikeredett.

„Hiányozni fog Karaffa János atya, aki mindig lelkes szervezője volt a ministránsok olimpiájának, és az ő emléke is kötelez bennünket arra, hogy a legjobb tehetségünk szerint rendezzük meg a fiúknak ezt a találkozót. János atya mindig szívén viselte a ministránsok munkáját, folyamatosan imádkozott értük és megtett minden tőle lehetőt, hogy érezzék az Úr asztalánál végzett szolgálatukért járó nagyrabecsülést” – mondta el Zsolt atya.

A szervezők portálunknak elmondták még, hogy ismételten a fiatalok körében közkedvelt sportágakban – mint a labdarúgás, röplabda, asztalitenisz, váltófutás – mérhetik össze erejüket az egyházközségek ministránscsapatai.

A fizikai teljesítményen kívül a csapatok szellemi képességeit is értékelik, mégpedig két kategóriában, a sakkban és a ministráns tudáspróbában, amelynek részleteiről a jelentkezés regisztrálása után további információkat kapnak a résztvevők.

A Felvidéki Ministráns Olimpia zászlaja (Kép: Berényi Kornélia archívuma)

A szervezők arra buzdítják a lelkiatyákat és a szülőket, hogy az egyházközségekben szolgáló ministránsok egész évi munkájuk jutalmaként vehessenek részt a találkozón.

A részvétel ingyenes.

Jelentkezni július 30-ig lehet, elektronikusan az fmolimpia@gmail.com e-mail címen, vagy a 0904 942 790-es telefonszámon. Az elérhetőségeken szívesen válaszolnak a rendezvénnyel kapcsolatos kérdésekre.

Az olimpia részletes programját, illetve az egyéb tudnivalókat a jelentkezés regisztrálása után elektronikusan postázzák. Az érdeklődők figyelmébe ajánlják az alábbi honlapot, amelyre folyamatosan töltik fel az aktuális információkat. Megtekinthetők itt a sportszabályok, valamint képek, videók az előző olimpiákról.

A szervezők remélik, hogy ez a nyári program, miként minden évben, most is nagy érdeklődést vált ki a ministránsok körében.

„Már előre örülünk minden ministránsnak, és jó felkészülést kívánunk minden olimpiai résztvevőnek” – üzeni Farkas Zsolt atya a szőgyéni római katolikus egyházközség és a szervezők nevében.

(Berényi Kornélia/Felvidék.ma)