40503

A Felvidéki labdarúgó-bajnokság csoportküzdelmei az elmúlt hétvégén befejeződtek, mind a kilenc régióban győztest hirdettek, akik – kiegészülve a legjobb másodikkal – Érsekújvárban csapnak össze a döntőben július 5. és 6-án.

Négy régióban rendeztek mérkőzéseket az alapszakasz utolsó játéknapján. Ebből az Ung-vidék és Bodrogköz régióban számíthattunk leginkább kiélezett küzdelmekre, hiszen a csoportban a döntőbe jutás kérdése az utolsó forduló előtt is teljesen nyitott maradt: három csapat állt az élen azonos pontszámmal.  Végül – a hazai közönség előtt játszó – Perbenyik lépett tovább, köszönhetőean annak, hogy a legfontosabb meccsen 2-0-ás győzelmet aratott a legfőbb rivális nagyszelmenci együttes ellen.

A komáromi, a vágsellyei (gólzáporos mérkőzéseket hozó), valamint a gömöri fordulókban már kevesebb volt a kérdőjel, magabiztosan jutottak az érsekújvári döntőbe a komáromi, a rimaszombati és a negyedi csapatok.

Ung-vidék és Bodrogköz régió: Perbenyik

A következő hétvégén sorra kerülő döntő csoportbeosztásai a következőképpen alakultak:
1. csoport: Alistál, Komárom, Udvard, Nyitracsehi, Negyed
2. csoport: Léva, Rimaszombat, Debrőd, Perbenyik, valamint az alapszakasz legjobb másodikjaként Jéne
Az érsekújvári döntő lebonyolítása:
A kétnapos döntő első játéknapján, pénteken 13.00-tól (július 5-én) játsszák az első, illetve második csoport mérkőzéseit, szombaton (július 6-án) előbb a helyosztóra kerül sor, ahol a két ötödik helyezett találkozik egymással, majd az elődöntők következnek. Itt a csoport elsők a másik csoport negyedik helyezettjeivel csapnak össze, a másodikok pedig a harmadik helyen végzettekkel. 13.30-tól a bronzmeccset játsszák, 14.00-tól, a Priemstav Építészeti Szakközépiskola pályáján a döntőre kerül sor.

Még nem közölt eredmények:

Komárom régió
, komáromi forduló:
Komárom-Gúta: 4-1, Ekel-Búcs: 3-2, Ekel-Komárom: 3-0, Búcs-Gúta: 1-1, Ekel-Gúta: 3-1, Komárom-Búcs: 5-1.

Vágsellye régió, vágfarkasdi forduló:
Vágfarkasd-Zsigárd: 10-4, Negyed-Zsigárd: 11-6, Negyed-Vágfarkasd: 12-5.

Gömör régió, guszonai forduló:
Rimaszombat-Guszona: 3-1, Újbást-Almágy: 4-1, Jéne-Guszona: 6-2, Almágy-Jéne 2-1, Jéne-Rimaszombat: 3-2, Guszona-Újbást: 3-1, Almágy-Rimaszombat: 3-3, Újbást-Jéne: 5-2, Almágy-Guszona: 1-0, Rimaszombat-Újbást: 2-2.

Ung-vidék és Bodrogköz, perbenyiki forduló:
Nagyszelmenc-Örös: 1-0, Kaposkelecsény-Perbenyik: 2-2, Kaposkelecsény-Örös: 8-1, Perbenyik-Nagyszelmenc: 2-0, Perbenyik-Örös: 6-1, Nagyszelmenc-Kaposkelecsény: 3-0.

Fotó: Facebook