Fotó: Őry Tibor

Bizony, nem csak az időjárás volt gyönyörű péntek délután, a Pomléban.

Augusztus 18-i, hazai, Máriatölgyes elleni győzelmét követően öt meccsen keresztül tartó nyeretlenségi szériát produkált a somorjai STK, hiszen ezeken a meccseken csak Besztercebányán sikerült döntetleneznie augusztus 25-én. Szeptember 28-án aztán megtört a rossz sorozat, hiszen a szintén hazai pályán játszó kék-fehérek fél tucat góllal tömték ki a Zsolna fakócsapatát. Azóta egy szenzációs komáromi győzelem (1:3), egy gyengécske hazai döntetlen az utolsó előtti Héthárs csapata ellen (2:2), most pedig egy újabb győzelem otthon a kétszeres szlovák bajnok és kétszeres kupagyőztes pozsonyi Inter ellen, a II. liga 14. fordulójában.

A somorjaiak nagyon jól kezdték a meccset, már az 5. percben két góllal vezettek. Mindkét gól szép kombináció után született. Pončák Vladimír, a somorjaiak csapatkapitánya a samorin.sk-nak elmondta, hogy a csapat nagyon jól felkészült a meccsre, s az Inter stílusára. A kék-fehérek a második félidőben ugyanott folytatták, ahol korábban abbahagyták, hiszen 70 perc után már 5:0 volt az eredményjelzőn. A hazai kapitány és a szurkolók is érthető módon nagyon örültek a győzelemnek, mely így talán jó felkészülés volt a keddi, Poprád elleni, kupameccsre.

STK Somorja – Inter Pozsony 5:1 (3:0)

Góllövők: a 3., 28. és 52. percben Peto (második 11-esből), 5. Štrbák, 68. és 82. Baldovský

Sárga: Morgos, Olatunji, Christina (mind Inter)

Játékvezető: Micheľ

Nézőszám: 350

STK Somorja: Rožník – Mjarič – Bjekič, Pončák (73. Pittner), Štrbák, Čunta – Šmehyl (66.Mezovský), Knotek, Fuják – Almaský, Sabler, Pato (70. Pančík)