Fotó: Gecse Attila

Nem túl sikeres utolsó előtti őszi fordulót bonyolítottak le a régió csapatai, hisz a fülekiek, a losonciak, az óváriak, az ipolynyékiek, a ragyolciak és a felediek is kikaptak. Soványka győzelmet aratott a rimaszombati és tornaljai gárda, kitettek viszont magukért a tótgyarmatiak és az ajnácskőiek.

Kilenc sárga lapot, de csak egy gólt hozott a rimaszombati MŠK bajnokija, szerencsére azt Kalmár révén a hazaiak lőtték, így Anton Jánoš legénysége továbbra is a rózsahegyi fakó nyomában jár. A 200 néző gyenge focit láthatott, a hazaiak (Šága–Kočiš /82. Vasilko/, Szekulics, Lupták, Szpaszojevics–Fajčík /88. Kováč/, Jass, Václavik, Kalmár–Kocsijasevics, Jankovics) nagyon nehezén tudták megtörni a szerény képességű karasznóiak ellenállását, s a mérkőzés „igazi” hősévé Valentýni játékvezető lépett elő, aki szinte számolatlanul osztotta a sárga lapokat. De a rimaszombatiak legalább győztek, a losonciaknak és a fülekieknek nem termett babér, sőt Vízkeleti János legénysége megalázó vereséget szenvedett Námesztón.

A losonciak (Grujicsics–Vilhan, Jankovics, Pipíška, Beľa–Torbica, Rác, Trajkovszki, Visics–Berky /72. Keszi/, Mészáros) veresége (2:0) a tavaly még második ligás zólyomiak otthonában nem különösebben meglepő, a fülekiek (Tojagics–Telek, Kurunci, Ibos /78. Farkas/, Fajd Hrnčiar, Urbancsok, Lazsík /66. Genský/, Kovanič – Strniša, Kelemen) sima veresége (4:1) viszont a szerény képességű námesztóiak otthonában kínos eredmény. A hazaiak Kurtulík révén már a második percben vezetéshez jutottak, s a 45. percben Kurtulík második találata már a negyedik hazai gólt jelentette. A fülekiek Kelemen Gergő révén csak tizenegyesből tudtak szépíteni. A rimaszombatiak 32 ponttal, rosszabb gólkülönbségükkel szorulnak a második helyre, a fülekiek 26 ponttal a negyedikek, míg a losonciak 19 ponttal a kilencedik helyen állnak.

Az utolsó őszi fordulóban a losonciak október 27-én, szombaton 14.00 órától a liptóújváriakat (Liptovský Hrádok) fogadják, míg másnap a fülekiek a csacaiakat. A rimaszombatiak Veszelén (Oravské Veselé) zárják az őszt.

A IV. ligában mind a tornaljaiak, mind a tótgyarmatiak győztek, előbbiek odahaza verték a táblázat utolsó helyén veszteglő újbányaiakat (Nová Bana), míg a tótgyarmatiak a tótpelsőciek (Pliešovce) hozták el a három pontot. Az újbányaiak eddig mindössze egy pontot szereztek, s a 150 néző előtt lebonyolított találkozón Juhász Csaba már a 9. percben elvette a vendégek kedvét a pontszerzéstől. Balog Zsolt a félidő hajrájában kettőre növelte a hazaiak előnyét, s bár a második félidő elején a vendégek szépítettek, az utolsó gól Juhász Csabának köszönhetően ismét a hazaiaké volt. A tótgyarmatiak Lavrík góljával az első félidő hajrájában szereztek vezetést Tótpelsőcön, de öt percen belül a hazaiak egyenlíteni tudtak. A mérkőzés a 82. percben dőlt el, amikor Marián Berec is betalált a hazaiak kapujába, s erre a találatra már nem volt hazai válasz. Berec 11 góljával vezeti a góllövőlistát, míg a gyarmatiak a katasztrofális kezdés után 20 ponttal immár feljöttek a hatodik helyre. A tornaljaiak 14 ponttal a kilencedik helyen állnak. A forduló rangadóját Rakolcon (Rakytovce) játszották, ahol a hazaiak a 89. percben szerzett találatukkal 1:0 arányban legyűrték a sálfalvaiakat (Šalková), így 28 pontjukkal átvették a vezetést a vendégektől a táblázaton.

Az utolsó őszi fordulóban október 28-án, vasárnap a tornaljaiak a fehérkútiak (Príbelce) otthonába látogatnak, míg a tótgyarmatiak a listavezető rakolciak elleni hazai derbivel zárják az őszt.

Az V. ligában két rangadót is játszottak, az éllovas óváriak a nagykürtösieket, míg a felediek az ajnácskőieket fogadták. Mindkét hazai csapat csak futott az eredmény után, az óváriaknál hiába talált be Máč két alkalommal is (20 góllal fölényesen vezeti a góllövőlistát), ez a két gól ezúttal a döntetlenhez sem volt elég a 300 néző előtt lezajlott rangadón. 250 néző várta az ajnácskőieket Feleden, ahol Múčik Zsolt már az 5. percben felpaprikázta a hazaiakat, majd a második félidő 5. percében Uhrin is bevette Michálek kapuját, így a hazaiak egymás után másodszor is kikaptak. A ragyolciak a múlt heti remek teljesítmény után ezúttal az újonc Szinóbánya otthonában hagyták a pontokat (2:0), míg a pont nélkül álló osgyániak Szklabonyán (3:1). Holott Szabó Tamás góljával az első félidőben még nyerésre álltak. Ipolynyékre a málnapatakiak (Málinec) látogattak, s a mindössze 80 néző hazai vereséget (0:1) könyvelhetett el. A csábiak viszont ismét győzelemnek örülhettek, bár a nagyrőceiek a 8. percben ráijesztettek a hazaiakra, s a hűséges mintegy száz nézőre, Mudroň két és Balga góljaival fordítani tudtak, s megszerezték idei harmadik győzelmüket.

Mivel a terbelédiek 3:1 arányban legyőzték a nyustyaiakat, 28 ponttal visszavették a vezetést, s a 25 pontos óváriakat még a málnapatakiak is megelőzték a tabellán. A negyedik nagykürtösieket a felediek, ipolynyékiek, ragyolciak, ajnácskőiek követik 21-20-19-18 ponttal, a csábiak 11 ponttal csak a 12. helyen vesztegelnek, míg az osgyániak még mindig nem szereztek pontot.

Az őszi utolsó, 13. fordulóban az ipolynyékiek már szombaton összecsapnak Nyustyán, vasárnap 14.00 órától a ragyolciak a csábiakat, az osgyániak a feledieket, míg az ajnácskőiek a szinóbányaiakat látják vendégül. Az óváriak Málnapatakra utaznak.