….fiaim csak énekeljetek…. Tompa Mihály idézettel Sebők Valéria a Rimaszombati Területi Választmány elnöke befejezettnek nyilvánította a háromnapos szép szó és gondolat versenyét, a Tompikát, ahogy itt Gömörben nevezik.
A zsűri a nyilvános szakmai értékeléssel 2011.április 30-án délelőtt befejezte munkáját. Utána már a versenyzők és jelenlevők jutalmazása következett: a délutáni órákban egy irodalmi találkozáson vehettek részt, ahol Szászi Zoltán házigazda vendégei voltak: Hizsnyai Zoltán, Koncsol László, Kovács Magda és Tőzsér Árpád.
Nem maradhatott el Tompa Mihály síremlékének megkoszorúzása sem Hanván. A tiszetelet koszorúját helyezték el Mátyás király és Cinka Panna szobránál is.
Este 19.00 órakor kezdődött a Mindenki színpada – díjkiosztó gálaműsor a színházteremben. A legapróbbak kapták a legnagyobb tapsot a közönségtől, ami azt bizonyította, hogy a közönség egyetértett a zsűri döntésével.
Díj. Nincs olyan ember, kinek e szó hallatán ne rögtön valami fenséges, valami nagyszerű jutna eszébe, vagy aki ne gondolna olyasvalakire, aki munkájával, alázatával, tehetségével, elért tevékenységért köszönet, elismerést érdemel. Idén egy füleki pedagógus kapta a Kulcsár Tibor díjat, mégpedig Szvorák Zsuzsa, aki sokat tett/tesz a verseny mozgalmának fenntartásáért, felkészítőként. Egyben kiváló szervező, rendező, s évek hosszú során nevelte/neveli a gyerekeket a színpad szeretetére. Sok ilyen “Szvorák Zsuzsának” köszönhető, hogy évről-évre több ezer diákot, pedagógust, felnőttet mozgat meg ez a verseny, míg a kicsúcsosodáshoz a TMOVPV vezet. Gratulálunk a díjazottaknak, s a szervezők és a Csemadok általános alenöke, Köteles László búcsúzáskor már meg is hirdette a XXI. Tompa Mihály szavalóversenyt.
XX. Tompa Mihály Országos Vers- és Prózamondók, Énekelt versek, Lírai színpadok Versenye – Eredmények
Helyezés / Név / Iskola / Felkészítő pedagógus
I. kategória – Vers
Aranysáv
1. Haris Katarína, AI Naszvad, Holka Gizella
2. Forró Dávid, Corvin Mátyás AI Gúta, Kaldrovits Szilvia
3. Davitko Olivér, Márai Sándor AI és Gimn., Kassa, Tóth Erzsébet
Ezüstsáv
Benyovszky Adél, Cuczor Gergely MTNYAI Érsekújvár
Levický Rebeka, AI Zselíz, Mokos Éva
Bondor Jusztina, MTNYAI Pozsonyeperjes, Sartal Magda
Baranyovics Filoména, MTNYAI Nyárasd, Nagy Irén
Lelovics Rebeka, MTNYAI Deáki, Renczés Nóra
Szolcsányi Laura, Kodály Zoltán MTNYAI Galánta, Melicher Erika
Modróczky Mercédesz, Eötvös utcai MTNYAI Komárom, Varga Rózsa
Bronzsáv
Babús Linda, Kazinczy Ferenc MTNYAI Tornalja, Okos Zsuzsa
Pierzchala Virág Anna, Kazinczy Ferenc MTNYAI Tornalja, Kiss Sarolta
Góbis Réka, Tompa Mihály MTNYAI Rimaszombat, Csank Katalin
Dobos Csenge, MTNYAI és Gimnázium Szepsi, Csepely Erika
Korpás Lilla, Szenczi Molnár Albert MTNYAI Szenc, Nagy Katalin
Zsűri különdíja: Modróczky Mercédesz, Eötvös utcai MTNYAI Komárom, Varga Rózsa
Hazai szerző művét mondó legsikeresebb előadó: Bondor Jusztina, Alapiskola Pozsonyeperjes, Sartal Magda
I. kategória – Próza
Aranysáv
1. Galamb Krisztián, MTNYAI Csákányháza, Bali Renáta
2. Gyürky Mátyás, Munka Utcai MTNYAI Komárom
3. Balog Patrik, MTNYAI Boly, Kondás Viola
Ezüstsáv
Hoffman Andor, Cuczor Gergely AI Érsekújvár, Kováč Szilvia
Kis Lea Fanni, Református Egyházi AI Alistál, Kis Lucia
Csank Mátyás, Tompa Mihály AI Rimaszombat, Kovács Éva
Vincze Melinda Erzsébet, Ady Endre AI Párkány, Batta Jolán
Tóth Krisztián, MTNYAI Nyárasd, Magyar Gaál Lívia
Mudi Réka Eszter, Rozsnyói Református Egyházközségi AI, Máté Mónik
Bronzsáv
Laux Lea, Jókai Mór MTNYAI Komárom, Varga Ilona
Laky Orsolya, MTNYAI Nyárasd, Tóth Mária
Szőke András, Kazinczy Ferenc MTNYAI Tornalja, Kiss Sarolta
Andruska Emese, Juhász Gyula AI Léva, Molnár Ildikó
Varga Renáta, MTNYAI Deáki, Renczés Nóra
Ürge József Jakab, MTNYAI Fél, Simonics Zsuzsa
Gažura Erik, MTNYAI Vága, Herczog Krisztina
Hazai szerző művét mondó legsikeresebb előadó: Galamb Krisztián, MTNYAI Csákányháza, Bali Renáta
II. kategória – Vers
Aranysáv
1. Orbán Dávid, Munka utcai MTNYAI Komárom, Jókai Éva
2. Renczés Zsófia, AI Deáki, Renczés Nóra
3. Gál Réka, Tarczy Lajos AI Hetény, Csintalan Márta
Ezüstsáv
Balogh Bernadett, Jókai Mór MTNYAI Komárom, Varga Ilona
Házik Ildikó, Tompa Mihály MTNYAI Rimaszombat, Magdeme Rozália
Molnár Mátyás, Ady Endre AI Párkány, Szigeti Aranka
Molnár Rita, Széchényi I. MTNYAI és óvoda Felsőszeli, Morovics Ibolya
Csikmák Katalin Mária, Szenci Molnár Albert MTNYAI Szenc, Matus Mónika
Mórocz Virág, Szabó Gyula IA Dunaszerdahely
Bronzsáv
Forgács Fruzsina, Juhász Gyula AI Léva, Zoller Viktória
Ziff Stella, Duna utcai MTNYAI és Gim. Pozsony, Szilvássi Andrea
Ádám Csaba, Tompa Mihály AI Rimaszombat, Zagyi Judit
Žiaček Margaréta, MTNYAI Zsigárt
Ádám Tamás, Márai Sándor MTNYAI és Gimnázium Kassa, Pataki Valéria
Bodor Noémi, Tompa Mihály AI Rimaszombat, Dohnányi Éva
Balogh Vivien, József Attila AI és Óvoda Vásárút, Alföldi Anita
Kristóf Bálint, Rozsnyói Református Egyházköségi AI, Nyéky Anna
Zsűri különdij: Mórocz Virág, Szabó Gyula AI Dunaszerdahely
Hazai szerző művét mondó legsikeresebb előadó: Ádám Tamás, Márai Sándor Gimnázium Kassa, Pataki Valéria
Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége az odafigyelés és megbecsülés dija: Gál Réka, Tarczy Lajos AI Hetény, Csintalan Márta
II. kategória – Próza
Aranysáv
1. Cserepes Zoltán, Móra Ferenc Alapiskola Nemesolcsa, Fekete Irén
2. Köles Bence, MTNYAI Nyárasd
3. Moravcsík Kinga, Kossánnyi József Alapiskola és óvoda Szentpéter, Lacza Aranka
Ezüstsáv
Princz Réka, Kármán József Alapiskola és óvoda Losonc, Fűkő Gyöngyi
Petrik Levente, Márai S. MTNYAI és Gimnázium Kassa, Tóth Mónika
Patócs Natasa Erzsébet, Vámbéry Ármin MTNYAI Dunaszerdahely, Bogyai Mária
Kelemen Ádám, Alapiskola Naszvad, Holka Gizella
Gaál Alexandra, MTNYAI Nyárasd, Magyar Gaál Lívia
Rýdl Viktória, Kodály Zoltán MTNYAI Galánta, Majer Zsófia
Bronzsáv
Andruško Bettina, MTNYAI Marcelháza, Gál Lívia
Bencsík Stefánia, MTNYAI Zselíz
Szőke István, Kazinczy F. MTNYAI Tornalja, Tímár Csilla
Horňák Liliana, Márai S.Alapiskola és Gimnázium Kassa, Tóth Mónika
Katona Eszter, Bartók Béla MTNYAI Nagymegyer, Szalay Katalin
Botos Ramóna, Kármán József Alapiskola és óvoda Losonc, Fűkő Gyöngyi
Zsűri különdija: Rýdl Viktória, Kodály Zoltán MTNYAI Galánta, Majer Zsófia
Hazai szerző művét mondó legsikeresebb előadó: Patócs Natasa Erzsébet, Vámbéry Ármin MTNYAI Dunaszerdahely, Bogyai Mária
III. kategória – Vers
Aranysáv
1. Kanyicska Bálint, Csongrády Lajos AI Szőgyén, Bartal Ilona
2. Török Máté, Nyényei Alapiskola, Balázs Éva
3. Renczés Viktória, Deáki MTNYAlapiskola, Renczés Nóra
Ezüstsáv
Cseri Máté, MTNYAI Nagysalló, Tóth Gábor
Glázer Bálint, Ady Endre Gimnázium Párkány, Uzsák Éva
Antal Gábor, Vámbéry Ármin MTNYAI Dunaszerdahely, Buzgó Mária
Csámpai Péter, Alapiskola Gímes, Sules Mária
Misák Bence, Munka utcai MTNYAI Komárom, Habán Hajnalka
Ádám Sándor, Tompa Mihály Ref.Gimnázium Rimaszombat, Poór János
Bronzsáv
Hanesz Zoltán, Márai S.AI és Gimnázium Kassa, Kovács Irén
Kapsa Mónika, Nagydaróci MTNYAI , Szalai
Mészáros Dávid Szilárd, MTNY Alapiskola és óvoda Pozsony, Tímár Lívia
Tóth Angelika, Katona Mihály AI Búcs, Vaszily Timea
Nagy Zsófia, Amade László AI Bős, Fikész Katalin
Horváth Margaréta, MTNYAI Királyhelmec, Balog Adél
Zsűri különdija: Ádám Sándor, Tompa Mihály Ref.Gimnázium Rimaszombat, Poór János
Hazai szerző művét mondó legsikeresebb előadó: Tóth Angelika, Katona Mihály AI Búcs, Vaszily Timea
III. kategória – Próza
Aranysáv
1. Aranyosi Zsolt, Jókai Mór Alapiskola Komárom, Juhász Mónika
2. Lakatos Lili, Jókai Mór Alapiskola Komárom, Varga Ilona
3. Hostomská Fanni, Gáspár Sámuel Alapisk.és óvoda Csicsó, Nagy Edit
Ezüstsáv
Horváth Andrea, Eötvös utcai MTNYAI Komárom
Gerenyi Ervin, Alapiskola Királyhelmec, Pandi Zsuzsa
Dino Benjamin, Alapiskola- Királyhelmec, Pandi Zsuzsa
Bús Anikó, MTNY Alapiskola és óvoda Tallós, Pék Éva
Molnár Dóra, Széchényi I.MTNY Alapiskola és óvoda Felsőszeli Morovics Ibolya
Bronzsáv
Ďuríček Tamara, MTNY Alapiskola Marcelháza, Gál Lívia
Tóth Péter, Alapiskola Gímes, Szeles Mária
Zolczer Melánia, Balassi B. MTNYAlapiskola Ipolynyék, Villant József
Kovács Laura, MTNYAlapiskola Deáki, Renczés Nóra
Szakó Boglárka, Ifjúság utcai Alapiskola Fülek, Ferencz Izolda
Bede Krisztína, Tompa Mihály Alapiskola Rimaszombat, Dohnányi Éva
Izsmán Dóra, József Attila Alapiskola Vásárút, Libárdi Erika
Illés Csenge, MTNYAlapiskola Királyhelmec, Balog Adél
Minárik Ágnes, Szenci Molnár Albert Alapisk. Szenc, Rakyta Gabriella
Hazai szerző művét mondó legsikeresebb előadó: Dino Benjamin, Alapiskola- Királyhelmec, Pandi Zsuzsa
IV. kategória – Vers
Aranysáv
1. Dékány Nikolett, Selye János Gimnázium Komárom, Farkas Adrianna
2. Tóth Nikolett, Márai Sándor Gimnázium Kassa, Bodon Andrea
3. Hernandez Franco Vivien, Komárom
Ezüstsáv
Matusek Attila, Ipari Szakkozépiskola Komárom, Nagy Márta
Untermayer Tamás, Komárom
Turčáni Eszter, Gimnázium Tornalja, Lukács Veronika
Nagy Emese, Šafárik Gimnázium Rozsnyó
Bronzsáv
Oršulík Anita, MTNY Evangélikus Gimnázium Léva, Kiss Beáta
Gasko Bianka, Ivan Krasko Gimnázium Rimaszombat, Együd Edit
Sidó Gergely, Madách Imre Gimnázium Somorja, Hanusz Edit
Richter Timea, Vámbéry Gimnázium Dunaszerdahely, Szabó Mária
Zsapka Krisztina, Udvard
Brezovsky Andrea, MTNY Alapiskola és Gimnázium Pozsony, Kulcsár Mónika
Hrbáček Réka, Kodály Zoltán MTNY Gimnázium Galánta
Sátor Veronika, Vidékfejlesztési Szakkozépiskola Dunaszerdahely, Horváth Etelka
Szabó Anna, Kodály Zoltán MTNY Gimnázium Galánta
IV. kategória – Próza
Aranysáv
1. Matusek Attila, Ipari Szakkozépiskola Komárom
2. Dékány Nikolett, Sellye János Gimnázium Komárom, Farkas Adrianna
3. Tóth Viktória, Gimnázium Nagykapos, B.Mária
Ezüstsáv
Tóth András, Ipari Szakkozépiskola Komárom, Kiss Péntek János
Lanstyák Ildikó, Magán Szakkozépiskola Nagymegyer, Romada János
Bronzsáv
Danyi Viktória, Gimnázium Fülek, Szvorák Zsuzsa
Zirig Zsófia, Vámbéry Gimnázium Dunaszerdahely, Bereck Annamária
Illés Ivett, Kereskedelmi Akadémia Rimaszombat, Kovács Ildikó
Pregi Emese, Gimnázium Fülek, Szvorák Zsuzsa
Kókai Krisztián, Sportgimnázium, Takács Ildikó
Csicsó Tamás, Ipari Szakkozépiskola Komárom, Nagy Márta
Bende Miriam, Kodály Zoltán Gimnázium, Galánta
Riczo Dániel, Comenius Gimnázium Zselíz, Gubík Mária
Vajner Csilla, Šafárik Gimnázium Rozsnyó
György Ádám, Sellye János Gimnázium Komárom, Csengel Mónika
Bábindeli Cintia, Párkány, Kulcsár Mónika
Kovács Karmen, Kodály Zoltán Gimnázium Galánta
Mohňansky Dominika, Márai Sándor Gimnázium Kassa, Bodon Andrea
V. kategória – Vers
Aranysáv
1. Till Tímea, Komárom
2. Szabó Marietta, KFE Nyitra, Tóth Anikó
3. Foglár Gábor, Gömöralmágy
Bronzsáv
Paksi Julianna, Közgazdaság Tudományi Egyetem Pozsony, Dráfi Mátyás
Demeter Katalin, Uzapanyit (lakhely)
V. kategória – Próza
Aranysáv
1. Kontár Piroska, KFE Nyitra
2. Demeter Katalin, Uzapanyit (lakhely)
VI. kategória – Énekelt versek
Aranysáv
1. Saróka Liliána, Farnad
2. TRABAND, Galánta
3. Farkas Csaba, Rimajánosi
Ezüstsáv
ETNA Rimaszombat, Foglár Gábor, Gömöralmágy
GRIMASZ, Rozsnyó, Gubo László, Zsitvabesenyő
Bronzsáv
Renczés Balázs és Horváth Mátyás, Felsőszeli
Tompa Virágai, Rimaszombat
Molnár Klaudia, Rimaszombat
FELVIDÉKnek, Nagykövesd
ISMERETLEN ARCOK, Rozsnyó
Zsűri különdija: Gubo László, ZsitvabesenyőHazai szerző művét mondó legsikeresebb előadó: GRIMASZ, Rozsnyó
VII. kategória – Lírai színpadok
Aranysáv
1.MÚLT-„ALAKÍTÁS“, Zselíz
2. SZEGŐ, KOMÁROM
Ezüstsáv
KÁOSZ Diákszínpad – Örös
Bronzsáv
KGSzT Lírai Színpad – Kassa
TSÍZIÓ – Galánta
Zsűri különdíja: MÚLT-„ALAKÍTÁS“ – Zselíz (Csémy Éva ajándékát adták át)
Felvidék Ma, Molnár Zsuzsa, foto: Gecse Attila
{iarelatednews articleid=”28290″}
{phocagallery view=category|categoryid=206|limitstart=11|limitcount=33}
A rendezvényről a www.televizio.sk honlapon:
http://www.televizio.sk/2011/05/dijatado-gala-es-a-gyoztes-produkciok-rimaszombatban/
http://www.televizio.sk/2011/05/lirai-szinpadok-seregszemleje-rimaszombatban/
http://www.televizio.sk/2011/05/drafi-matyas-zenes-eloadasa-az-eloadomuveszetrol/
http://www.televizio.sk/2011/04/a-rimaszombati-tompa-szavaloversenyen-iv-es-v-kategoriaja/
http://www.televizio.sk/2011/04/tobb-mint-130-egyeni-produkcio-a-tompa-mihaly-szavaloversenyen/
http://www.televizio.sk/2011/04/koncsol-laszlo-megnyitotta-a-tompa-mihaly-szavaloverseny-dontojet/
http://www.televizio.sk/2011/04/koszoruzassal-kezdetet-vette-a-szep-szo-unnepe-rimaszombatban/