39556

Csodálatos hangulat, remek mérkőzés és komáromi győzelem. Szombaton a szlovák kosárlabda-bajnokság döntőjének első mérkőzésén az MBK Rieker 99-77 arányban legyőzte a pozsonyi Intert.

A komáromi sportcsarnokot zsúfolásig megtöltötték a csodálatos hangulatot teremtő szurkolók, akik az első percekben azt láthatták, hogy a vendégcsapat kétszer is nyolc pontra ugrik meg az MBK-tól. A második negyed elején már 30-22-re is vezetett az Inter, ám Rón mester nem esett kétségbe, előbb időt kért, majd – még ugyanebben a negyedben – örömmel konstatálta, ahogyan a komáromiak Simpson triplájával megfordítják az állás. És ahogy telt az idő, úgy nyugodott meg a mester csapata is: a vezetést a meccs végéig már nem engedték ki a kezükből. Az azonban, hogy végül több, mint húszpontos verést mér Komárom a pozsonyiakra, bevalljuk őszintén: kissé minket is meglepett.

František Rón, akivel portálunk a mérkőzést megelőzően készített interjút, a következőképpen értékelte az első összecsapást: „Jó volt, hogy a szünetre vezetéssel mehettünk az öltözőbe. Aztán már csak a védekezésre kellett ügyelni, hiszen – ahogy a játékosaim is mondták félidőben – a rájátszásban csak a jobb védőmunkával nyerhetsz. A harmadik negyedben ez be is igazolódott, és a mérkőzésnek ebben a szakaszában eldőlt az összecsapás.”
A túloldalon, az egykori kiváló kosaras Naglics, az Inter edzője úgy látta, csapatának nagyon hiányzott az eltiltott Rančík, és az sem volt az együttes előnyére, hogy egyik legeredményesebb játékosuk, Justin Graham röviddel a meccs előtt tért vissza Amerikából. „Sok mérkőzés van még hátra a párharcból, ezen a napon Komárom bebizonyította, hogy kiváló ellenfél” – mondta a szakvezető.