Roll Dance kerekes székes együttes (fotó: Grace Egészségkárosult Egyesület/Felvidék.ma)

Tizennegyedik alkalommal rendezte meg sportnapját a Csepel-Szigeti Fogyatékosok Sportegyesülete október 16-án, Kiskunlacházán, amelyen idén felvidéki résztvevők is szerepeltek.

Medvegy Judit, a CSEFOSZ SE elnökének a meghívására a rendezvényre több mint kétszáz versenyző érkezett nemcsak a kistérség vonzásköréből, hanem ebben az évben először nagypakai és nagymegyeri vendégek is bemutatkoztak.

A nagypakai Grace Egészségkárosult Egyesület és a Nagymegyeri Egészségkárosultak Egyesülete 2015-ben került kapcsolatba Medvegy Judittal, a CSEFOSZ SE elnökével a Szövetség a Közös Célokért társulás és a Pest megyei Civil Információs Centrum közös munkájának köszönhetően, amelynek célja, hogy építsék és segítsék a civil szervezetek határon átnyúló együttműködését.

A Grace csapata (fotó: Grace Egészségkárosult Egyesület/Felvidék.ma)
A Grace csapata (fotó: Grace Egészségkárosult Egyesület/Felvidék.ma)

A díjkiosztó ünnepségen jelen volt Csobolyó Eszter, a Pest megyei Civil Információs Centrum szakmai koordinátora is, aki a magyar–külhoni magyar partnerségi kapcsolatok építésének szép példájaként emelte ki az egészségkárosult szervezetek közös sportnapját.

Csobolyó Eszter és Sárközi Tibor (fotó: Grace Egészségkárosult Egyesület/Felvidék.ma)
Csobolyó Eszter és Sárközi Tibor (fotó: Grace Egészségkárosult Egyesület/Felvidék.ma)

Sárközi Tibor, a nagypakai Grace Egészségkárosult Egyesület elnöke a Felvidék.ma-nak örömmel számolt be a hétvége eredményeiről:

“Öt versenyszámban mérték össze erejüket a versenyzők, bocciában, dartsban, íjászatban, teniszben és ügyességi versenyben. A boccia játékban 2×16 csapat versengett, és nagy örömünkre a versenyt a mi egyesületünk nyerte meg. Egyéni indulóink közül Sárközi Irén két, Andrássy Csaba egy érmet szerzett.
Azért fontosak egyesületünk tagjainak az ilyen rendezvények, mert sportolás közben ledőlnek a gátak és eltűnnek a gátlások. A sport nemcsak arról szól, hogy egymás ellen küzdjünk, hanem arról is, hogy bizonyos feladatokat együtt, egymás segítségével oldjunk meg. Nagyszerűen sikerült rendezvény volt, sok élménnyel tértünk haza.”

A Szivárvány együttes (fotó: Grace Egészségkárosult Egyesület/Felvidék.ma)
A Szivárvány együttes (fotó:Grace Egészségkárosult Egyesület/Felvidék.ma)

A díjkiosztás után a jó hangulatról a Roll Dance kerekes-székes együttes és a tordasi Szivárvány együttes gondoskodott.

A sportnapról minden résztvevő emléklappal és a hagyományos CSEFOSZ pólóval távozott.