Most e három a magyar igazság... (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A szlovák válogatott Nagyszombatban fogadta az Európa-bajnokság első selejtezőkörében a magyar válogatott csapatát március 21-én. A mérkőzést 14 235 néző kísérte figyelmemmel. A játékidő lefújásakor a szlovákok örülhettek az eredménynek…

Megkezdődtek a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezői. Magyarország, Szlovákia, Wales, Horvátország és Azerbajdzsán az E csoportban szerepelnek.

A szlovák válogatott tizenegy játékosát a hangosbemondó lelkesen biztatta. Ám szurkolóik a mérkőzés előtt fél órával még elég hiányosan foglaltak helyet a nagyszombati City Arena-ban.

A “vendég”szektor…(Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A várakozás a percek múlásával egyre fokozódott, közben a játékosok megérkeztek a bemelegítésre. A vendégszektorban a feketébe öltözött magyar szurkolók lelkesen, teljes odaadással üdvözölték csapatukat. Csatlakoztak hozzájuk azok a Magyarországról érkezett szurkolók is, akik ebbe a szektorba már nem tudtak jegyet venni. A korábbi híresztelésekkel ellentétben minden akadály nélkül bejutottak az arénába.

Ezen kívül erősítették őket azok a felvidéki magyar drukkerek, akik szintén szép számban foglaltak helyet a szomszédos szektorokban.És ahogy a pályán a két csapat, úgy a lelátókon a két szurkolótábor feszült egymásnak.

A kék mezben játszó szlovák csapat vezette a támadásokat, a piros mezes magyar nemzeti tizenegy pedig védekezett. Válogatottunk az első pontrúgásával nem került helyzetbe, Lovrencsics szép labdaszerzését sem tudták kihasználni, sőt a kontrázó szlovák támadást Kalmár csak egy sárga lap ellenében tudta megállítani. Gulácsit Pekarík a 15. percben kínálta meg egy lövéssel, amit épp az ujjhegyével tudott hárítani.

(Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A szlovák válogatott aktív támadásait szép munkával tartani tudta az ötfős magyar védőfal. A piros-fehér-zöldek is villantak, a 34. percben a tizenhatoson belül Kalmár kapott hátulról egyet. Persze a büntetőt a bíró nem fújta be. A 42. percig tudták tartani a szlovákokat, ekkor a kapura törő beadást Andrej Duda lőtte be Gulácsi kapujába. Szlovákia- Magyarország 1:0.

A folytatásban szintén mindkét csapat támadó szellemben focizott.

Közben a magyar szurkoló tábor gyönyörű nemzeti színű zászlókat lobogtatott. Zúgtak a Ria, Ria Hungária, a Harcoljatok, a Lesz még Felvidék Magyarországé rigmusok.

Rohamrendőrök választják el a szlovák és a magyar tábort (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Közben a magyar szurkolótábor melletti szektorban a szlovák drukkerek felfedezték a magyar szurkolókat. A két tábor közé beékelődtek a rohamrendőrök, elkerülendő egy esetleges összetűzést. Pedig a magyarok a játékot figyelték, ugyanakkor a szlovákok lendületes kézlengetéssel, sörös poharak dobálásával igyekezték támadni őket.

A rohamrendőrök a magyarok felé fordultak, pedig indokoltabb lett volna a szlovákokat szemmel tartani.

A pályán a 64. percben Szalainak köszönhettük az első igazán értékelhető helyzetet, ám a kékek kapusa a helyén volt. A visszatámadás sem maradt el, Gulácsinak is akadt dolga, bravúrosan védte Mak fordulásból jó eltalált lövését. Ilyen szurkolótáborral csak kiegyenlít a magyar válogatott!

Zászlók.. (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A 69. percben csak a jó reflexeknek volt köszönhető, hogy nem növelték a szlovákok az előnyüket. Gulácsi többször is jól védte a kapuját. Dzsudzsák, aki Kalmár helyére állt be, hergelte a szurkolókat. Bármelyik támadásból megszülethetett volna az egyenlítés, de mégsem sikerült.

Kapott a magyar válogatott még egy esélyt, hiszen a 81. percben elért találatukat a bíró les miatt nem adta meg. Viszont vészesen fogyott az idő, és nem is sikerült. A magyar csapat a 84. percben megkapta Dudától a második gólját is. Elment a vonat. A Rossi által reálisnak vélt döntetlent sem sikerült elérni.

Csodálatos szurkolótábor áll a magyar csapat mögött. A fiúk harcoltak is, a jó eredmény azonban még várat magára.

Vasárnap a horvátok ellen Budapesten folytatja a magyar nemzeti válogatott.

Köszönet (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Összeállítások:

Szlovákia: Dúbravka – Pekarík, Skriniar, Vavro, Hancko – Kucka, Lobotka – Hamsík, Duda, Rusnák – Mak. Szövetségi kapitány: Pavel Hapal

Magyarország: Gulácsi – Lang, Orbán, Kádár – Lovrencsics G., Kalmár – Dzsudzsák, Nagy Á., Korhut – Kleinheisler – Szoboszlai, Kovács I. – Szalai. Szövetségi kapitány: Marco Rossi