Fotó:MTI/Czeglédi Zsolt

A kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének utolsó mérkőzését Magyarország Franciaországgal vívta. A legnagyobb világklasszisok nélkül pályára lépő francia válogatott ellen a magyaroknak a legjobb formájukat hozva lett volna esélyük, sajnos azonban ettől elmaradt a magyarok válogatottja, így 35-32 lett a végeredmény.

Azonban a középdöntő 4. fordulójával nem ért véget a magyarok számára az Európa-bajnokság, mivel a záróhétvégén a helyosztók mellett az ötödik helyért játszhat csapatunk pénteken 15.30-tól Szlovéniával. Ne feledjük, az eredménytől függetlenül a magyar kézilabda-válogatott Európa legjobb hat csapata közé tartozik!

A mérkőzés első perceiben kétgólos vezetést szereztek a magyarok, amit 10 perc után ledolgoztak a franciák, s a vezetést is átvették. Rendkívül gyors támadásokat vezettek, s ezeket a magyarok védeni nem tudták, a helyzeteket pedig kihagyták, így gyorsan nőtt a franciák előnye, 14-10. A végjátékban sikerült szépíteni, 20-18 lett a félidő eredménye.

A második félidőben Andó Arián állt a kapuba, aki három védéssel mutatkozott be, közben a csapat hat góllal zárkózott fel a franciákhoz. Döntetlenről folytatódott a mérkőzés. A tempó láthatóan lassult, azonban a franciák 1-2 gólos előnyüket folyamatosan őrizték. Miközben két büntetőt hagytunk ki, Lékai és Imre Bence sem talált be a kapuba. Ezek a hibák is hátráltatták a felzárkózást, ami négygólos hátrányt jelentett az utolsó öt percben. A végjátékban még tudtunk szépíteni, végül három góllal maradtunk mindössze le a franciák mögött, 35-32.

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt