(fotó: Kiss Márton, Felvidék.ma)

A Fortuna Liga 2020/21-es szezonjának negyedik fordulójában, magabiztos és kiegyensúlyozott játékkal a DAC hazai pályán 2:1 arányban múlta felül a megyei rivális Nagyszombat csapatát.

Ezzel a győzelemmel a továbbra is hibátlan mérleggel rendelkező DAC vezeti a szlovák első liga tabelláját, 12 ponttal és 16:2-es gólaránnyal.

A dunaszerdahelyi csapat két hazai és egy idegenbeli győzelem után, pontvesztés nélkül érkezett a Mol Arénába, a Nagyszombat ellen játszott rangadóra. A Nagyszombat a mai mérkőzés előtt, két győzelemmel és egy döntetlennel a DAC mögött a tabella második helyén állt. Külön érdekesség, hogy a DAC a két hazai hatgólos és az idegenbeli egygólos győzelemnek hála, 14:1-es gólaránnyal vágott neki a párharcnak.

A rangadó kezdőrúgását nem más végezte el, mint a 108-szoros magyar válogatott kapus, Király Gábor. Az első félidőt a hazai csapat kezdte. Az ötödik percben Eric Davis szabadrúgása messze elszállt a vendégcsapat kapuja felett. A hetedik perc végén hatalmas lehetőséghez jutott a DAC, azonban a nagyszombati hálóőr időben hárítani tudta Schäfer András ziccerét. A tizenötödik percben Davis szöglete Sidney Friede fejét találta meg, azonban a nagyszombati hálóőr újfent résen volt és hárítani tudott. Pár másodperccel később a másik oldalon Erik Pačinda távoli próbálkozását Martin Jedlička hatalmas vetődéssel, bravúrosan védeni tudta.

(Fotó: Kiss Márton, Felvidék.ma)

Az egészségügyi szünet után, a mérkőzés huszonötödik percében Eric Ramirez tizenhat méterről érkező bombáját ezúttal nem tudta hárítani a vendégek kapusa. Ramirez gyönyörű találatával megszerezte a DAC számára a vezetést. A harminckettedik percben újra egy parádés Jedlička-féle védés ezúttal Ján Vlasko távoli próbálkozását hárította sikeresen. Három perccel az első félidő lefújása előtt sajnos a DAC volt játékosa, Erik Pačinda találatával kiegyenlített a nagyszombati csapat.

A félidő utolsó percében pattanásig feszült mind a pályán, mind pedig a nézőtéren a hangulat. A pályán kis híján tömegverekedés alakult ki egy kétes szituáció miatt. A történteket a játékvezető három sárga lappal jutalmazta.  Az első félidő végén az állás 1:1.

A második félidőben a kezdés joga a vendégcsapaté volt. Jól kezdett a hazai csapat, az első percekben nyomás alatt tartotta a vendégeket. A negyvenhetedik percben Schäfer András lövése egy méterrel szállt el az oldalsó kapufa mellett. Az ötvennegyedik percben Sidney Friede remek ütemben ugrott ki a védői közül, azonban a lövését már blokkolni tudták a nagyszombati védők. A hatvanharmadik percben büntetőrúgáshoz jutott a hazai csapat, azonban Eric Davis büntetőjét Dobrivoj Rusov nagyszombati hálóőr sikeresen hárítani tudta. A hatvannyolcadik percben Kalmár szabadrúgása után Dominik Kružliak fejesét könnyedén védte a vendégcsapat kapusa.

A hetvenedik percben, Schäfer András szenzációs passza után egy még szenzációsabb gólt láthatott a Mol Aréna közönsége. Erik Ramirez megszerezte saját és egyben a hazai csapat második gólját.

Harminc perccel a mérkőzés vége előtt egy góllal vezetett a DAC. A hazai szurkolók nagy örömére a hetvenötödik percben Erik Pačinda sárga lapot kapott. A mérkőzés utolsó percei már nem tartogattak nagyobb izgalmakat. A DAC magabiztos játékkal kiegyensúlyozott győzelmet aratott a Fortuna Liga negyedik fordulójában, a győzelemmel pedig megőrizték az előkelő első helyüket a kiírásban.