Stuttgart, 2024. június 19. Willi Orbán (b) és a német Kai Havertz a labdarúgó Európa-bajnokság A csoportjának 2. fordulójában játszott Németország–Magyarország mérkőzésen a stuttgarti MHP Arénában 2024. június 19-én. MTI/Koszticsák Szilárd

Németország – Magyarország 2:0

Az Európa-bajnokság A-csoportjának második csoportmérkőzésén Németország Magyarország nemzeti csapatával csapott össze Stuttgartban, június 19-én. Míg a magyaroknak az első vereség után bizonyítaniuk kellett, a németek a csoportelsőségéért szálltak harcba. A németek jártak sikerrel.

A kezdősípszó után a magyarok 3 perc alatt több aktivitást mutattak, mint Svájc ellen 70 perc alatt. A fiúk bátrak voltak, támadtak, szögletet rúgtak.

Fantasztikus hangulatot teremtettek a magyar szurkolók, s ehhez párosultak a remek védések Gulácsi és Bolla részéről. Közben Gündogan az 5 méteres vonalon belül fellökte Orbánt, s a visszapattanó labdát Musiala lőtte kapura. 1:0 a németek javára. Szabálytannak éreztük a bíró döntését, de megadta a gólt a németeknek.  A lendületünknek azonban nem szabad megtörnie, a bátran, hittel kell küzdeni. Szoboszlai helyzetbe is került, de TAK beleért, s fölé ment a labda.

Stuttgart, 2024. június 19.
Magyar szurkolók a labdarúgó Európa-bajnokság A csoportjának 2. fordulójában játszott Németország–Magyarország mérkőzés előtt a stuttgarti MHP Arénában 2024. június 19-én.
MTI/Illyés Tibor

Nincsenek pályán a magyarok alárendelt szerepben. Összehasonlíthatatlanul jobban játszanak, mint a svájci mérkőzésen. De nem bánkódhatunk visszamenőleg, ebből a meccsből kell kihozni a legtöbbet.

S mit is mondhatnánk? A félidő utolsó perceiben Szoboszlai szabadrúgásából Sallai fejjel betalált Neuer kapujába, de les miatt nem adták meg a találatot.

Szoboszlai Dominik (j) és a német Florian Wirtz a labdarúgó Európa-bajnokság A csoportjának 2. fordulójában játszott Németország–Magyarország mérkőzésen a stuttgarti MHP Arénában 2024. június 19-én.
MTI/Koszticsák Szilárd

A második félidő kezdetétől ismét nagy fordulatszámon pörgött a magyar csapat. Megjött a német szurkolók hangja is. Több német kísérlet történt, de állták a sarat a magyarok. Zúgott a „Hajrá Magyarország!” A szurkolás mellett egy kis szerencse is állhatna a csapatunk mellé.

Eljutunk Neuer kapujáig, de a befejezés még nem pontos.

Azonban a német gépezet bedarálta a magyarok védekezését, Gündogan hozta a második gólt a hazai csapatnak.

Küzdelmes végjáték következett. A németek hajtottak a minél nagyobb gólkülönbségért, a magyarok pedig a legkisebb különbség megőrzéséért.

Bolla Bendegúz (b) és Marco Rossi, a magyar válogatott szövetségi kapitánya a labdarúgó Európa-bajnokság A csoportjának 2. fordulójában játszott Németország–Magyarország mérkőzésen a stuttgarti MHP Arénában 2024. június 19-én.

A csoportmérkőzések harmadik körérében Skóciával játszik Magyarország, június 23-án, vasárnap este.