Nagy Viktor, Hosnyánszky Norbert (Fotó: Derencsényi István/MVLSZ)

A férfiak mezőnye is megkezdte a 34. LEN Vízilabda Európa-bajnokságot. A magyar csapat egy megfiatalított török csapat ellen kezdte meg az Eb-szereplést. A végső győzelemre is esélyes magyar férfi vízilabda-válogatott, amelynek a legfőbb célja a tornán az olimpiai kvótaszerzés, gyenge kezdést követően  15 gólos gólkülönbséggel 19-5-re győzte le Törökország legjobbjait.

A mérkőzés Nagy Viktorral a kapuban és Erdélyi Balázs labdaszerzésével kezdődött. Az első támadásból 5 méteres büntetőhöz jutott a hazai csapat, amit Erdélyi a bal felső sarokba pattintott. Nem kellett sokáig várni a török válaszra, Yenigun Emirhan kihasználta ki az emberelőny adta lehetőséget és egyenlített. Ezután újabb két gyors török gól következett. A gyenge magyar támadások mellett mintha Nagy Viktor az öltözőben maradt volna. Két perccel a játékrész vége előtt Manhercz Krisztián távoli lövéséből egyenlítettünk. Egy Mezei Balázs ellen elkövetett szabálytalanságot követően Manhercz Krisztián 5 méteresből duplázott. Az utolsó percben azonban sajnos újra jött az egyenlítés török oldalról. Nagy Viktor rég nem látott gyenge teljesítményt nyújtva öt kaput talált lövésből négyet beengedett. Az állás 4-4.

(Fotó: Derencsényi István/MVLSZ)

A második negyed Zalánki sprintjéből adódó labdaszerzéssel és Angyal Dániel góljával indult. A játékrész középső részét lassuló török támadások és eredménytelen magyar lövések jellemezték, miután beindult a magyar gólgyártás. Először Erdélyi Balázs, majd Jansik Szilárd, végül a balkezes Vámos Márton egy hatalmas bombával pattintott a török kapus feje felé. A félidőben az eredmény 4-8.

A harmadik játékrészt mindkét oldalon a cserekapus kezdte. Vogel Somának 45 másodpercre volt szüksége az első bravúros védéshez.

A török csapatból sokat kivett az első félidő, látványosan időhúzó támadásokkal próbálták átvészelni a hátralevő perceket.

A fáradtság ellenére egy blokkról megpattant távoli török lövés áttörte Vogel védelmét, mire egy percen belül jött a magyar válasz Angyal Dánieltől. A negyed Erdélyi harmadik góljával és a csapatkapitány Varga Dénes első góljával ért véget. Az állás 5-11.

A mérkőzés utolsó negyedében végre kinyílt a magyar gólzsák, öt gyors hazai akciógólt követően Hosnyánszky Norbert értékesítette a harmadik magyar 5 méterest. Fél perccel a mérkőzés vége előtt Hosnyánszky egy 6 méter távolságból, bődületes erővel elengedett szabaddobásból meglőtte a meccs gólját. A mérkőzés Manhercz utolsó másodpercben szerzett góljával ért véget.

A szlovák férfi vízilabda-válogatott vereséggel kezdte meg az Eb-szereplést. Szlovákia Montenegró ellen maradt alul 4-15 arányban.

Varga Dénes (j.) (Fotó: Derencsényi István/MVLSZ)

A magyar férfi vízilabda-válogatott csütörtökön a spanyol válogatottal találkozik. A csoportgyőzelemért vívott csata előtt van mit helyre tenni a hazai csapatnál. A gólgazdag első meccstől függetlenül a tegnap nyújtott teljesítmény nem biztos, hogy elegendő lesz a végső győzelemre is esélyes Spanyolország ellen.

Ma újra a lányoké a medence. A magyar csapat Oroszországgal mérkőzik meg. Érdemes lesz nézni a mérkőzést, hiszen a csoportelsőség is múlhat az összecsapáson. A mérkőzést az M4 sport élőben közvetíti 19 órától.

Statisztika
Törökország – Magyarország 5-19 (4-4, 0-4, 1-3, 0-8)
Vezette: Santos (portugál), Rakovics (szerb)
Törökország: Sezer – Acar, Biyik, Yenigün 2, Sönmez, Özbek 2, Kahraman.
Csere: Caner, Yutmaz 1, Gürdenli, Senemoglu, Dilek, Kil (kapus).
Szövetségi kapitány: Sinan Turunc
Magyarország: Nagy V. – Vámos 2, Hosnyánszky 2, Pohl 1, Erdélyi 3, Varga D. 1, Mezei 1. Csere: Angyal 2, Manhercz 4, Zalánki 2, Jansik Sz. 1, Hárai, Vogel (kapus)
Szövetségi kapitány: Märcz Tamás