Befejeződött a Selye János Gimnázium épületének elmúlt száz évben megvalósult legnagyobb beruházása. 2021. június 16-án Nyitra megye önkormányzatának elnöke, Doc. Ing. Milan Belica, PhD., valamint az oktatási minisztérium államtitkára, Mgr. Monika Filipová, PhD. jelenlétében a felújítási munkálatok befejeztével ünnepélyesen átadták a Selye János Gimnázium épületét.

Az ünnepélyes átadáson részt vettek: dr. Becse Norbert, Farkas Iván mérnök, Földes Csaba mérnök és Szigeti László megyei képviselők, Keszegh Béla, Komárom város polgármestere, Ing. Helena Psotová, a Nyitra Megyei Hivatal igazgatónője és RNDr. Vladimír Gubiš, a Nyitra Megyei Hivatal tanügyi osztályának vezetője.

Diákjaink – Koczkás Eszter, Lestár Dóra és Bangha Roland – rövid kultúrműsorral kedveskedtek megjelent vendégeinknek. A megjelenteket A Komáromi Magyar Gimnázium Öregdiákjainak és Tanárainak Baráti Köre által adományozott palotásruhákban fogadták diákjaink. Köszönjük a segítségüket.

Az utóbbi két tanévben folyó beruházás a gimnázium elmúlt száztíz évének legnagyobb építkezése. Évek óta szerettük volna a felújítást, már 2008-ban és 2009-ben is pályáztunk egy uniós projektre, végül Nyitra megye közgyűlése 2017 őszén fogadta el a felújításra vonatkozó tervezetet és sorolta be a tőkejellegű kiadások közé.

A közbeszerzést Nyitra megye hirdette meg, a Graphite Kft., Bartal Zoltán tervei alapján. A területet 2019. május 29-én adtuk át a Darton Kft.-nek, Šimon Péter ügyvezető igazgatónak, a közbeszerzés nyertesének. A műszaki felügyelő Szegi Dénes mérnök, iskolánk volt diákja, aki egész évben felügyelte a helyszínen végzett munkát. A munkálatokat 2020. október 15-én fejezték be. Megújult a világítás, korszerűsödött a fűtésrendszer, kicserélték az ablakokat, restaurálták a stukkókat, illetve hőszigetelték a tornatermet.

Az építkezést, a munkálatokat teljes egészében Nyitra megye finanszírozta, az összköltség 1 717 519,85 euró volt.

Az, hogy kiérdemeltük Nyitra megye támogatását, annak köszönhető, hogy gimnáziumunk az elmúlt három évben mindig az első helyen végzett a tanulmányi versenyeken elért eredmény alapján, míg a sporteredmények alapján a második-harmadik helyen végeztünk 96 iskola közül. 2021-ben 82 diákunk érettségizett, a szeptemberben érkező diákok száma Nyitra megye döntése értelmében 100, a diáklétszám minimális mértékben nő, tehát a fejlődés fenntartható.

Ezúton is szeretnénk megköszönni a megye volt és jelenlegi képviselőinek, a megye elnökének, alelnökeinek, a megyei hivatal munkatársainak, a régió volt parlamenti képviselőjének, hogy pártállástól függetlenül támogatták a Selye János Gimnázium felújítását.

(Andruskó Imre, a Selye János Gimnázium igazgatója/Felvidék.ma)