Fotó: Kiss Márton/Felvidék.ma

Az Olaszország elleni vereség után újra győzni tudtak lányaink a hazai rendezésű 19. FINA világbajnokságon. Magyarország magabiztos játékot mutatva és végig uralva a mérkőzést, 11-7 arányban múlta felül Kanada válogatottját. A mérkőzés legeredményesebb játékosa Keszthelyi-Nagy Rita lett. A lányok következő ellenfele a legjobb négybe jutásért Argentína lesz.

(Képgalériánk a mérkőzésről ITT tekinthető meg!)

A mérkőzés első labdáját szokás szerint a magyar sprinter, Vályi Vanda szerezte meg, a támadás azonban kimaradt. Az első találatra három percet kellett várni, de szerencsére mi örülhettünk. Szilágyi Dorottya a mérkőzés első ötméteresét értékesítette. A következő hazai találatra nem kellett még ilyen sokat sem várni. Gurisatti Gréta pár másodperccel később bevágta a másodikat. Két perccel a pihenő előtt sajnos megérkezett az első vendég találat is. Az első játékrész pedig szépen lassan véget ért. Az állás ekkor 2-1 volt, Magyarország javára.

Nem meglepő módon Vályi újfent labdaszerzéssel kezdte a második negyedet, gól azonban most nem született. Hosszú perceket kellett várni az újabb találatra, azt pedig Gurisatti Gréta jegyezte. Sajnos azonnal jött a kanadai válasz, nem sajnos viszont ezután érkezett a magyar ellen-válasz is. A pöstyéni Rybanská Natasa is beköszönt. Kanada nem engedte sokáig, hogy kettő legyen közte, ismételten szépíteni tudott. Ezt követően egy hazai lövés után videóbírózás következett. Leimeter Dóra találatát először nem adták meg, majd a videózás után egyértelművé vált a találat. A negyed utolsó percében újra szépített Kanada, az első félidő végén az állás 5-4 volt a lányaink javára.

Az ég kék, a fű zöld, Milák Kristóf világbajnok, Vályi Vanda pedig elhozza a labdát. Az első támadás ismételten kimaradt, azonban az azt követő már nem. Keszthelyi-Nagy Rita távolról bombázott a kapuba. Szilágyi Dorottya második találatával, a mérkőzésen először három volt közte. Ezekben a percekben kinyílt a hazai gólzsák. Keszthelyi újabb találatával már négy gólos volt a magyar vezetés. A gólroham után Kanada időt kért, de a pihenő nem hozott számukra szépítő találatot. Ellentétben velünk! Bíró Attila időkérését követően Keszthelyi-Nagy Rita újra betalált. Ezt követően a játékrész végéig nem született több találat. Az utolsó negyed előtt az állás 9-4 volt.

Már talán írnom sem kellene, de a ráúszásnál negyedszer is Vályi bizonyult gyorsabbnak. A labdaszerzések mellett ezután egy találattal is rátette a kézjelét a mérkőzésre. Hat perccel a vége előtt már hat gólos volt a magyar előny. Az öt gólos haza szériát megtörve, Kanada szépíteni tudott a játékrész közepén. Nem sokkal később egy kanadai időkérésből érkezett az újabb szépítő találat. Három perccel a vége előtt már „csak” négy volt közte. Ezt követően egy kihagyott hazai támadás után, Kanada ismét betalált. Kicsit mintha kiengedtek volna a lányaink a végére. Mire ezt leírtam Leimeter Dóra gólja robbantotta fel a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda lelátóját. A mérkőzés utolsó perce szépen csöndesen lecsorgott és véget ért a mérkőzés. A végeredmény: Magyarország 11-Kanada 7

A mérkőzés legeredményesebb játékosa Keszthelyi-Nagy Rita lett.