Megszerezte első góljait a labdarúgó Bajnokok Ligájában a Debrecen, de ezúttal is kikapott: az olasz Fiorentina 4-3-ra győzött a Puskás Ferenc Stadionban. A csoportkör 3. fordulójában rendezett találkozón Czvitkovics Péter révén a Loki szerzett vezetést, de a vendégek a Mutu-Gilardino csatárkettős révén 20 perc alatt 3-1-re fordítottak. Rudolf Gergely nem sokkal később szépített, de Santana a szünetre visszaállította a kétgólos különbséget. A meccs hajrájában Adamo Coulibaly szorossá tette az eredményt, de egyenlíteni már nem sikerült.

Magyar csapat legutóbb 5081 napja, azaz 1995. november 22-én szerzett gólt a BL-ben, akkor a Ferencváros-Grasshoppers (3-3) találkozón a fővárosi gárdából Nyilas Elek volt utoljára eredményes büntetőből.

A csoportban a Debrecen 0 ponttal sereghajtó a kilencpontos Olympique Lyon, a hatpontos Fiorentina és a hárompontos Liverpool mögött. A hajdúságiak legközelebb november 4-én a Fiorentina vendégeként lépnek pályára a BL-ben.

Részletek hamarosan.

Bajnokok Ligája, E csoport, 3. forduló:
Debrecen-Fiorentina (olasz) 3-4 (2-4)
Puskás Ferenc Stadion, Vezeti: Thomson (skót)
Gól: Czvitkovics (2.), Rudolf (28.), Coulibaly (89.), illetve (Mutu 6., 20.), Gilardino (10.), Santana (37.)
Debrecen: Poleksic – Mészáros (Szélesi 30.), Fodor, Komlósi, Leandro – Czvitkovics, Kiss, Varga, Szakály – Coulibaly, Rudolf
Fiorentina: Frey – Comotto, Gamberini, Dainelli (Natali 55.), Pasqual – Santana (Jörgensen 68.), Donadel, Zanetti (Montolivo 46.), Vargas – Mutu, Gilardino