(Fotó: Pásztor Péter/Felvidék.ma)

Hétfőtől újra lehet tartani nyilvános egyházi szertartásokat. A kormány által elrendelt korlátozások végett a templomainkban egy hónapon keresztül nem tarthattak a hitet erősítő és mélyítő alkalmakat. November 16-tól újra kinyitottak a templomok, több helyen már tartottak is misét, istentiszteletet.

Szigorú előírások betartása mellett látogathatók az egyházi szertartások. Az egyes templomok kapacitásának ötven százaléka használható ki. A hívek meghatározott ülésrend szerint foglalhatják el a helyeiket. A már ismert higiéniai előírások továbbra is érvényben maradnak (szájmaszk, kézfertőtlenítés, kézfogás mellőzése, a 2 méteres távolság betartása).

Mint a pozsonyi magyar katolikus hívek közösségi oldalán olvasható:

„Hétfőtől, november 16-tól ismét lesznek nyilvános misék templomainkban: a ferences templomban hétfőn és szombaton reggel nyolckor, szerdán és pénteken este hatkor, vasárnap délelőtt kilenckor lesznek a magyar misék.”

Mindamellett november 19-én, Árpád-házi Szent Erzsébet ünnepére is készülnek. Mint írják: a csütörtöki magyar szentmise a Kék-templomban lesz Szent Erzsébet ünnepe alkalmából este hatkor.

„A Virágvölgyi plébániatemplomban november 22-én este hatkor lesz magyar szentmise. Az eddigi miseszándékokat elvégeztem. Gyónási lehetőség a ferenceseknél a köznapi misék előtt lesz. A templom 35 perccel a mise kezdete előtt kerül kinyitásra” – fogalmazott Molnár Tamás atya, a pozsonyi magyar katolikus hívek lelki vezetője a közösségi oldalon.

A Szlovákiai Magyar Keresztyén Egyház püspöki körlevelet adott ki a templomnyitással kapcsolatban. Ft. Fazekas László püspök kifejtette:

„Hálásak vagyunk Istennek, hogy újból találkozhatunk istentiszteleti közösségben. Figyeljünk egymásra, tartsuk be az előírásokat és adjunk hálát azért, hogy eddig sem hagyott  Urunk lelki táplálék nélkül és most a megszorítások lazulhatnak.”

Mint hozzátette: imádkozzunk továbbra is a betegekért, az egészségügyi dolgozókért, s mindenkiért, aki a szolgálatával a járvány legyőzésén munkálkodik.

Mindamellett számos gyülekezet továbbra is online közvetíti a miséket, istentiszteleteket. Erről szólt mások mellett Izsmán Jónás, az Ipolysági Református Egyházközség lelkipásztora körlevelében: Istentiszteleteink továbbra is megtekinthetők az egyházközség videómegosztó portálján valamint a közösségi oldalán is.

Ember, megmondta neked, hogy mi a jó, és hogy mit kíván tőled az Úr! Csak azt, hogy élj törvény szerint , törekedj szeretetre, és légy alázatos Isteneddel szemben. (Mik 6,8)