28146

Nem kegyelmezett az erdőháti csapat a sárga-kékeknek és három gólt rúgott a legfelsőbb szlovák bajnokság 26. fordulójának nyitómeccsén. A dunaszerdahelyi DAC labdarúgó csapata a bajnokság éllovasát, a szenyicei csapatot fogadta április 15-én 17:30 órától a Városi stadionban.

Kétezer ember előtt játszotta a DAC bajnoki mérkőzését, de nem sok babér termett a sárga-kékeknek habár helyenként tetszetős játékkal rukkolt elő a dunaszerdahelyi csapat. Rögtön letámadta a hazai csapat a vendégeket az első félidő elején, de aztán folyamatosan az erdőháti csapat vette át a kezdeményezést. N´Kendo kihagyott helyzete után beindult a szenyicei henger és alaposan megizzasztotta Novota kapust, aki először a 22. percben kapitulált Smetana által. A DAC védelme szellős és lyukas volt a vendégek ki-be járkáltak és kedvükre alakították ki helyzeteiket. Piroska és Diviš állandó veszélyt jelentettek a dunaszerdahelyi kapura. Az első félidő végén Melinho és N´Kend tette próbára Bolek kapust, de a szenyicei hálóőr magabiztosan hárított.
A második félidőben ismét a hazai csapat kezdte a támadást és közel volt a kiegyenlítéshez, amikor Helísek oldalról mesterien küldte be a labdát az ellenfél tizenhatosába, ahol Tomčák csak milliméterekkel maradt le a beadásról. Igyekezett a DAC, de Bolek kapuját nem tudták bevenni a sárga-kékek. A második félidő utolsó tíz perce pedig ismét a vendégeké volt, akik kétszer is betaláltak Novota hálójába. Először ismét Smetana volt sikeres, majd egy Hošek-Konečný koprodukció után a labda ismét a dunaszerdahelyi kapuban kötött ki. Immár hét mérkőzés óta nyeretlen a dunaszerdahelyi gárda, akik legközelebb április 23án Nagyszombaton Nagyszombatba utaznak, hogy a Spartak együttesével mérkőzzenek meg.