(Fotó: Gecse Attila/Felvidék.ma)

A hétvégén megkezdődtek a küzdelmek a IV. és az V. ligában is, és pár ugyancsak váratlan eredmény is született. Kiütötték a tornaljaiakat Hriňován, ahogy senki nem várta az ajnácskőiek súlyos vereségét sem Ragyolcon. A III. ligában mindhárom régiós csapat győzelemmel folytatta, így a rimaszombatiak és a fülekiek továbbra is százszázalékosak.

A III. ligás rimaszombati MŠK (Tatár–Kočiš /70. Sekulics/, Lupták, Szpaszojevics, Fajčík–Václavik /79. Jass/, Kalmár, Kocsijasevics, Kováč /66. Vanconcelos/–Jankovics, Vasilko) a Csacán aratott győzelem után 250 néző előtt a námesztóiakat fogadta, akik az előrehozott 15. fordulóban Zsarnócán szenvedtek 2:1 arányú vereséget.

Az északiak Rimaszombatban sem könnyen adták meg magukat. Lupták 42. percben lőtt góljával a bajnokaspiráns hazaiak végül 1:0 arányú győzelmet arattak, de ez a mérkőzés is igazolta, hogy nem lesz könnyű dolguk, mert nincsenek harmatgyenge csapatok a mezőnyben.

A fülekiek (Tojagics–Szavics /63. Kovanics/, Kurunci /54. Ibos/, Fajd, L. Knyiezsevics– Hrnčiar, Urbancsok, S. Knyiezsevics /86. Telek/, Lazsík /46. Genský/–Strnisa, Kelemen) a volt II. ligás zólyomiak ellen aratott hazai siker után a tavaly harmadik helyen zárt liptóújváriak otthonába látogattak, akik szintén szoros vereséggel (2:3 a veszeleiek otthonában) kezdték az idényt. Az alaposan átalakított Vízkeleti-legénység nem ijedt meg sem a saját árnyékától, sem a liptóiaktól, s bár a hazaiak már az első percben kihagytak egy kihagyhatatlan gólhelyzetet, a fülekiek akarata a 29. percben góllá érett, Fajd bombája beakadt Huszárik kapujába. A hazaiak a második félidőben az egyenlítés érdekében fokozták a nyomást, mégis a vendégek növelték az előnyüket, Genský átadása után a zólyomiak ellen is betaláló Kelemen szerezte meg a vendégek második gólját. A hazaiak ugyan 11 perccel később szépítettek, de egyenlíteniük már nem sikerült.

A losonciak (Grujcsics–Vilhan, Jankovics, Pipíška, Sarvaš–Čákovský, Visics, Majkút /90. Hajduk/, Trajkovski–Tannhauser /77. Mészáros/, Berky /88. Rác/) hazai vereséggel indították az idényt, de Rózsahegyen a helyi fakó ellen sikerült javítaniuk. Tóth Csaba együttese masszívan védekezett, Grujicsics kapus több hazai ziccert is megfogott, s ahogy lenni szokott, a 84. percben a romániai próbajátékról visszatért Visics megszerezte a vendégek vezető, és mint kiderült, győztes gólját.

A 2. fordulóban mindhárom csapat idehaza játszik, a losonciak és a rimaszombatiak már augusztus 11-én, szombaton 17.00 órától fogadják a turócszentmártoniakat illetve a zólyomiakat, míg a fülekiek másnap a Városnapok keretében a poltáriakat látják vendégül.

***

A IV. ligában a tótgyarmatiak rangadóval indítottak, az első fordulóban a sálfalviakat (Šalková) fogadták (előbbi csapat tavaly a negyedik, utóbbi a harmadik helyen végzett), és Berec már a harmadik percben vezetést szerzett a hazaiaknak. S bár a vendégek alig tíz perc múlva egyenlítettek, Berec a 34. percben másodszor is vezetéshez juttatta a hazaiakat. A félidő zárásaként a vendégek másodszor is egalizálták az állást, a második félidőben már csak ők találtak a kapuba, így 4:2 arányú győzelmet arattak. A régió másik csapata, Tornalja viszont katasztrofálisan kezdte az évadot a herencsvölgyiek otthonában, pedig a félidőben még 0:0 állt az eredményjelző táblán. A második játékrészben viszont összeomlott Tomáš Boháčik legénysége, a hazai gólok sorát a tornaljai Rubint indította egy öngóllal, a hazaiak hétig meg se állottak. Főleg Jakub Marcinek volt elemében, aki mesterhármast szerzett.

A második fordulóban mindkét csapat idegenben folytatja, augusztus 12-én, vasárnap 17.00 órától előbbiek a kovácsfalvaiak (Kováčová), utóbbiak a tiszolciak otthonában javíthatnak.

***

Az V. ligában két IV. ligás találkozott Ipolynyéken, és a hazaiak az első félidőben lőtt két góljuknak (Levický, Konček) köszönhetően végül otthon tartották a három pontot, ugyanis a vendégeknek már csak a szépítésre futotta. Az óváriak viszont hat góllal küldték haza a nyustyaiakat, Golian négy, míg Máč két góllal vette ki a részét a gólzáporos győzelemből. Nagy meglepetésre sima, 4:1 arányú győzelmet arattak a ragyolciak is a tavaly az utolsó fordulóig feljutásról álmodozó ajnácskőiek ellen. A hazaiak Horváth Gábor két és Tóth góljaival az első félidő után már 3:0 arányban vezettek, s ugyan Kovács a második félidő elején szépíteni tudott, Bari megpecsételte a vendégek sorsát. A csábiak 1:0 arányban kikaptak a tavaly második helyen végzett terbelédiek otthonában, az újoncok találkozóján a szinóbányaiak 1:0 arányban legyőzték az osgyániakat. A felediek nagykürtösiek elleni találkozója a pálya alkalmatlansága miatt elmaradt, a találkozót augusztus 29-ére halasztották.

A második fordulóban augusztus 12-én, vasárnap az osgyániak a ragyolciakat, a csábiak az ajnácskőieket fogadják, a felediek a málnapatakiakhoz (Málinec), az ipolynyékiek a terbelédiekhez (Santrio Láza), míg az óváriak a nagyrőceiekhez utaznak.

A héten kerül sor a Szlovák Kupa harmadik fordulójának összecsapásaira is, már ma 17.00 órától a fülekiek a második ligás besztercebányaiakat, az ipolynyékiek pedig a Fortuna ligás aranyosmarótiakat fogadják. Holnap a felediek a liptószentmiklósiakkal, a tótgyarmatiak a zsolnaiakkal, míg a tiszolciak a komáromiakkal csapnak össze.